28
aug

Digitalt påfyll – Folkehelse og bibliotek 

Torsdag 28. august 2025, at 09:00 – 09:45
Påmelding
Arrangementet er gratis, men krever påmelding. Da får du tilsendt lenke direkte

Høstens første Digitalt Påfyll handler om folkehelse i bibliotek, med innlegg om Demensvennlige bibliotek og Helsedirektoratets ABC-kampanje for god psykisk helse. 

Demensvennlige bibliotek: Mette Vaag og Silje Jansen Nybø, fra henholdsvis Trøndelag og Vestland fylkesbibliotek, forteller om hvorfor det er viktig med demensvennlige bibliotek og hvordan biblioteket kan jobbe for å være det. I tillegg vil de presentere den nye nettressursen om demensvennlig bibliotek i kompetansebanken. 

ABC-kampanje for god psykisk helse: Biblioteket står sentralt i en av de nye kampanjevideoene til helsedirektoratets nasjonale ABC-kampanje. Men hva handler kampanjen om? Mari Jørgersen Ryen er koordinator for pilotprosjektet som ble gjennomført i Trøndelag fylkeskommune og vil fortelle om ABC-kampanjen og erfaringene lokalt. 

Helsedirektoratets kampanjevideo:

Alle som er påmeldt vil få tilsendt opptaket av presentasjonen i etterkant. 

 Fra høsten 2025 organiseres Digitalt påfyll som et samarbeid mellom fylkesbibliotekene i Agder og Akershus, Buskerud og Østfold. Du kan lese mer om samarbeidet her.